x
מה חדש
שנאת היהודים חיה ובועטת Print E-mail

ישראל היום, 20.3.2014

 

סרטון וידאו ששלח לי מכר אנגלי, ובו נראית התפרצות אנטי־ישראלית ואנטישמית באוניברסיטה אירית בגאלוויי, אחת מאותן ידיעות שהפכו לאחרונה לחלק מהשיגרה, גרם לי להיזכר בביקור רשמי שערכתי לפני כמה שנים במדינת קראלה שבהודו. בראיון טלוויזיוני שאל אותי המראיין הצעיר: "למה הישראלים אוהבים את ארצנו?" כשעניתי לו: "אני חושב שמפני שמעולם לא היתה אצלכם אנטישמיות", היתה תגובתו, "אנטישמיות? מה זאת אנטישמיות?" הייתי כל כך נרגש למשמע שאלה זו, עד שחיבקתי את המראיין ואמרתי לו: "בגלל השאלה שלך אנו אוהבים אתכם".
Read more...
 
כשהכנסת שותקת המשפט מדבר Print E-mail

ישראל היום, 13.2.2014

לא קלה היתה החלטתי ב־1997, בעודי חבר כנסת, לעתור לבג"ץ בעניין אי־גיוס החרדים - שנעשה לא על פי חוק אלא על פי החלטה מינהלית פוליטית של משרד הביטחון.
Read more...
 
שחרית מוסיקלית עם אמנון רובינשטיין Print E-mail

קול המוסיקה, 5.2.2014

להאזנה לחצו כאן url icon

 
לאן צועד העם היהודי Print E-mail

ישראל היום, 31.1.2014

בטקס האשכבה לאריאל שרון ז"ל אמר סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, דברים מעניינים לגבי דמותו של המנוח: שרון, לדבריו, ראה עצמו בראש ובראשונה כיהודי, ועתידו של העם היהודי היה לו מקור של דאגה. 
 
לקריאה ראו גם pdf
Read more...
 
אם כבר לבד - אז שיהיה בתנועה Print E-mail

ישראל היום, 10.1.2014

a
שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, כפר לפני שבוע בוועידה של העיתון "כלכליסט" באפשרות של עשיית שלום עם הערבים, ולדבריו: "מי שחושב שהסכסוך הזה ייפתר בקווי 67' טועה. מי שנחשב למועמד הבכיר בפלשתין לא מדבר על קווי 67'. כוונתם היא להשיג מה שהם רוצים ולהמשיך במאבק... אם מדינה כזו תקרוס לידנו היא תקרוס עלינו..."
Read more...
 
UN-American Studies Print E-mail

JJPost, Jan. 3, 2014

Perhaps the most odious aspect of the decision of the association of American Studies (ASA) to boycott Israeli universities is its name.

see here a link to the article at the Jpost website: url icon

Read more...
 
כיצד לחזק מפלגה בלי מצביעים Print E-mail

ישראל היום, 6.12.2013

חוק המפלגות אוסר על התפקדות כפולה בפריימריז, אך מתיר מעבר מהיר ממפלגה למפלגה. כך נוצר מצב של הצבעות כפולות וסילוק אישים מתונים מהסיעות. הפתרון?  שהרכב הסיעה בכנסת יוחלט בידי ציבור הבוחרים

 

לקריאת המאמר לחצו כאן pdf

 
מי עוד רוצה לשחק במונופול Print E-mail

ישראל היום, 22.11.2013

כל עוד שלטה בזק בטלפוניה - קו טלפון נראה כבונוס רחוק. כל עוד האוניברסיטאות נעלו שעריהן בדרכים שונות - האוכלוסייה החלשה נפגעה. כשהשוק נפתח לתחרות, נפרצה הדרך לאיזון בין ההיצע לביקוש

לקריאת המאמר לחצו כאן pdf

 
נפש יהודי הומיה בברלין Print E-mail

ישראל היום - השבוע, 8.11.2013

 

אי אפשר להצדיק את הקריאה לעקור לברלין - למרות כל המגרעות בישראל. למדינה היהודית יש ייעוד מעבר לחיים הטובים. אף שאני כבר מבקר בברלין ונהנה מאוצרותיה התרבותיים - אין לי אהובה אלא ארצי.

 

לקריאת המאמר לחצו כאןpdf

 
אוטונומיה מקומית - סיפור הצלחה Print E-mail

ישראל היום - השבוע, 25.10.2013

לעומת הממשלה המשותקת, שכבלה עצמה פוליטית, משפטית ובירוקרטית, הרשויות המקמויות זוכות לאמון גדול מצד הציבור. השחיתות, שהכתימה גם את העיריות, אינה מעידה על הכלל. תנו כוח לשלטון המקומי.

 

לקריאת המאמר לחצו כאן pdf

 
מאמר דעה - פועלו של אמנון רובינשטיין לצמצום פערים Print E-mail

מאמר דעה של העיתונאי בן דרור ימיני (מעריב, 15.10.2013), על פועלו של פרופ' אמנון רובינשטיין לצמצום פערים בחברה הישראלית, בהשוואה לפעילותה של תנועת ש"ס

לקריאה לחצו כאן pdf

 
על יוהאן סבסטיאן באך - אמנון רובינשטיין ונעם שריף Print E-mail

פרופ' אמנון רובינשטיין ופרופ' נעם שריף, ברדיו הבינתחומי 106.2FM, בתוכנית מיוחדת על יוהאן סבסטיאן באך

להאזנה לחצו כאן url icon

 
איך איבדתי את אשכנזיותי Print E-mail

ישראל היום, 4.9.2013

הפעימה הראשונה החלה כאשר נישאתי לבת למשפחה ספרדית ותיקה, אשר אינה מייצגת את הבעיה המזרחית כפי שהוצגה בערוץ 10, בסדרתו המאלפת של אמנון לוי. בני העליות ההמוניות של שנות ה־50 וה־60, יוצאי המעברות, האוהלים והפחונים, אינם מיוצגים בה. משפחה זו נמצאת בצמרת החברה, ואף על פי כן באמצעות משפחתי החדשה התוודעתי למציאות שלא הכרתי. לפני הנישואים עשינו רעייתי ואני סיבוב היכרות בשלוחותיה הענפות של המשפחה. כך, לראשונה, נתקלתי בשמות לא מוכרים. שמות בצרפתית: היגט, אנרייט ומרגריט וכן איזאק, מוריס וז'אקוב; במקרה אחד, רובר, בן דוד של רעייתי, שלו היתה בת זוג צרפתייה ושמה כריסטיאן(!) אחר כך באו השמות בערבית: ג'אמילה, סולטנה, ואפילו פרחה וגם מוסא ועבדאללה (שלתדהמתי גיליתי שמשמעותו עובדיה).
Read more...
 
פרופ' אוריאל רייכמן מספר על אמנון רובינשטיין ואהרן ברק Print E-mail

העיר - מוסף חינוך, 26.8.2013

לקריאה לחצו כאן pdf

 
אמנון רובינשטיין - הקמנו מפלצת שפוגעת באינטרסים של ישראל Print E-mail

גלובס, 26.7.2013

פרופ' אמנון רובינשטיין כבר בן 82 ועדיין קם בכל בוקר לעבודה ■ מי שהיה בין מקימי ד"ש ומרצ וכיהן כשר מתחרט על כך שלא פעל במסגרת מפלגה גדולה, שכן אז "היה מגיע לראשות הממשלה" ■ מה מכעיס אותו, ועל מה הוא לא יסלח?

Globes 26.7.13

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Next > End >>

מידע נוסף

right_3
Content View Hits : 2025451